Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na Jesienne Zawody Samolotowe i Szybowcowe im. Ryszarda Jaworza - Dutki


Szanowni Państwo,

Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w Jesiennych Zawodach Samolotowych i Szybowcowych im. Ryszarda Jaworza - Dutki. Zawody samolotowe - nawigacyjne oraz szybowcowe - celność lądowania planujemy rozegrać w niedzielę 20 października*. Zgłoszenia proszę kierować na adres: aeroklubpodhalanski@wp.pl do dnia 18.10.br..

Załoga składa się z pilota i nawigatora. Pilot musi posiadać spełnione wszelkie formalności, łącznie z możliwością zabrania na pokład podróżnego. Konkurencja będzie polegać na obleceniu trasy nawigacyjnej, rozpoznaniu obiektów na podstawie zdjęć, regularności przelotu oraz próbie celności lądowania. W zależności od ilości zgłoszeń będziemy starać się dostosować organizacje tak, aby wszystkie zgłoszone załogi mogły wystartować. Zapraszamy posiadaczy prywatnych samolotów do udziału w zawodach.

Odprawa odbędzie się o godz. 9.00. Zawody szybowcowe na celność lądowania planowane są na ten sam dzień. Zgłoszenia proszę kierować na adres jak poprzednio do dnia 18.10. Przygotowanie sprzętu i startu, godz. 9.00. Udział w zawodach tylko dla obecnych na przygotowaniu i odprawie. Po zawodach zapraszamy na wspólne grillowanie :)!

*W przypadku złej pogody w niedzielę termin zawodów zostanie przełożony na 26.10.2019 tj. sobota lub 27.10.2019 tj. niedziela.

Współpracujemy