Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w Jesiennych Zawodach Samolotowych i Szybowcowych im. Ryszarda Jaworza-Dutki


Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w Jesiennych Zawodach Samolotowych i Szybowcowych im. Ryszarda Jaworza-Dutki. Zawody samolotowe - nawigacyjne oraz szybowcowe - celność lądowania planujemy rozegrać w sobotę 7 października (termin rezerwowy 8 października - niedziela). Zgłoszenia proszę kierować na adres: aeroklubpodhalanski@wp.pl do dnia 06.10 br. (piątek do godziny 12:00).

Załoga składa się z pilota i nawigatora. Pilot musi posiadać spełnione wszelkie formalności, łącznie z możliwością zabrania na pokład podróżnego. Trasa nawigacyjna około 30 minut będzie polegać na rozpoznaniu obiektów na podstawie zdjęć oraz próbie celności lądowania. W zależności od ilości zgłoszeń będziemy starać się dostosować organizacje tak, aby wszystkie zgłoszone załogi mogły wystartować. Zapraszamy posiadaczy prywatnych samolotów do udziału w zawodach.

Do dyspozycji samoloty: Cessna 152, 3Xtrim oraz szybowiec: bocian.

Odprawa odbędzie się o godz. 9.00.

Zawody szybowcowe na celność lądowania planowane są na ten sam dzień. Zgłoszenia proszę kierować na adres jak poprzednio do dnia 06.10. Przygotowanie sprzętu i startu, godz. 8:00.

Udział w zawodach tylko dla osób zgłoszonych oraz obecnych na przygotowaniu i odprawie. Po zawodach zapraszamy na wspólne grillowanie 🙂!

W tym roku przewidziane atrakcyjne nagrody.

 

 

Dodano: 29/09/2023 08:17

Współpracujemy