Jesienne Zawody Samolotowe i Szybowcowe im. Ryszarda Jaworza-Dutki

Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w Jesiennych Zawodach Samolotowych i Szybowcowych im. Ryszarda Jaworza-Dutki. Zawody samolotowe - nawigacyjne oraz szybowcowe - celność lądowania planujemy rozegrać w sobotę 9 października*. Zgłoszenia proszę kierować na adres: aeroklubpodhalanski@wp.pl do dnia 07.10. br..

Załoga składa się z pilota i nawigatora. Pilot musi posiadać spełnione wszelkie formalności, łącznie z możliwością zabrania na pokład podróżnego. Trasa nawigacyjna około 30 minut będzie polegać na rozpoznaniu obiektów na podstawie zdjęć oraz próbie celności lądowania. W zależności od ilości zgłoszeń będziemy starać się dostosować organizacje tak, aby wszystkie zgłoszone załogi mogły wystartować. Zapraszamy posiadaczy prywatnych samolotów do udziału w zawodach.

Do dyspozycji 2 samoloty Cessna 152 oraz 3Xtrim.

Odprawa odbędzie się o godz. 9.00. Zawody szybowcowe na celność lądowania planowane są na ten sam dzień. Zgłoszenia proszę kierować na adres jak poprzednio do dnia 07.10. Przygotowanie sprzętu i startu, godz. 9.00. Udział w zawodach tylko dla obecnych na przygotowaniu i odprawie. Po zawodach zapraszamy na wspólne grillowanie 🙂!

*W przypadku złej pogody w sobotę termin zawodów zostanie przełożony na 10.10.2020 tj. niedziela.

Dodano: 05/10/2021 22:38